[x] KAPAT

Dekorasyonda Kutu

Dekorasyonda Kutu

Dekorasyonda Kutu

Dekorasyon herkesin sevdiği ve farklı  tarzlarla düşünülebilen, kişiye ve kuruma göre değişiklik gösteren bir sunum şeklidir. Bir çok eşya bu konuda farklı amaçlarla bile kullanılabilmetedir.

Kutular;

Özellikle kadınların vazgeçilmezi olan değişik sunum ve tarzlar içinde ahşap kutu farklı bir yer tutmaktadır. Evin odalarında farklı köşelere konan ve içine değişik objeler yerleştirilebilen bu şık kutuları ister kendiniz yapabilir, ister mağazalardan satın alabilirsiniz.

Tasarım;

Özel kurslar yada internetten seyredilen videolarla ham olarak aldığınız ahşapları boyayarak kendi iç dünyanızı yansıtabilir ve içine yine sizin hazırladığınız elemeği tasarımlarınızı koyabilirsiniz. Doğum günlerinde ve özel günlerde harika bir hediye olabileceği gibi isterseniz kendiniz içinde evinizde kullanabilirsiniz.

Nostalji;

Ahşap kutuların tarihçesi çok eskilere dayanmaktadır. Zanaatkar ustaların özel olarak belki de günlerce uğraşıp yaptığı, bazen çeyiz sandığı niyetine kullanılan bazen de mücevherlerin korunup, saklanması için uygun olan bu kutular her dönemin en çok sevilen ve hediye edilen objesidir. Günümüze kadar gelmiş olan bir çok parça mevcuttur.

Kurslar;

Birçok eğitim kurumunda günümüzde ahşap sanatı öğretilmekte ve bu değerli zanaat yaşatılmaktadır. Kendinize ait özel bir mücevher kutunuz olsun isterseniz yada ilaçlarınız için minik bir saklama kutusu belki de cam parfümleri koymak için şık bir tasarım yapmak isterseniz sizde ahşap işleme eğitimi alabilirsiniz. Çok zevkli olduğu kadar bunu evinizin geçim kaynağı da olarak kullanabilirsiniz.

E ticaret;

Günümüzde artık kendi el emeklerimizi internette açtığımız sitelerde satabilmekteyiz. Aldığımız eğitim sonucu yapmaya başladığımız değişik kutu tasarımlarını da buralarda satabilmekteyiz. Hem iç dünyamız  doyarken hem de maddi kazanç sağlayabilmekteyiz. İstersek ham olarak aldığımız özellikle Eminönü bölgesinde satılan kutuları da süsleyerek satabilmemiz mümkündür.

Nesiller boyu;

Düşünün nesiller boyu anadan kıza, babaanneden toruna bir hatıra olarak kalacak ve belki zamanla antika değeri kazanacak bir hediyeye sizin imza attığınızı. İster özel bir usta tarafından yapılsın, ister kendi elinizden çıksın önemli olan işlemelerdeki incelik ve özendir. Düşünün en değerli takılarınız çok özel bir kutuda saklanacak, hem içi hem dışı değerli. Büyük mücevher firmaları artık plastik doğa düşmanı kutular yerine günümüzde sağlıklı ahşapları kutu olarak seçmekte ve içindeki takıların değerini de böylelikle arttırmaktadır.

Özellikleri;

Bu arada ahşap seçmek için çok iyi sebeplerinizde bulunmakta. Ahşap hava alan ve yaşayan, nemsiz ortamda yıllarca dayanabilen ve içindekini koruyabilen bir yapıya sahiptir. Kutularınızı plastik yada cam seçerseniz zamanla koku ve kırılma yüzünden içindekini güzel koruyamamaktadır. Oysa ahşap ne kadar narin gözükse de esasında çok dayanıklı ve sağlıklıdır. Doğa ile dosttur çünkü o doğanın bir parçasıdır. Özellikle çeyiz sandığı olarak kullanılanları düşününde içindeki el emeği göz nuru örtüleri, kırlentleri, örgüleri nasıl sakladığını ve nasıl rutubetsiz olarak uzun yıllarca koruduğunu göreceksiniz.© Tüm Hakları Saklıdır Helen Lazer 2013-2021