[x] KAPAT

Kişiye Özel Ahşap Kutu

Kişiye Özel Ahşap Kutu

İnsanlar günümüzde sıradan hale gelen hediyelerin yanı sıra kalıcı hediyeler bulmak istemektedir. Hediyelerin sunum şekli de oldukça önemlidir. Bu nedenle geçmişi yansıtarak samimi görünen ahşap materyalin kullanıldığı kutular hediyelerin sunumu için idealdir. Hediyeleri daha şık ve değerli gösteren ahşap kutular geniş ürün yelpazesi ile memnuniyet oluşturmaktadır. Farklı boyutlarda ve şekillerde hazırlanmış ahşap kutular özel günler de hediyelerin saklanmasını sağlamaktadır. Kutular sadece hediyelik değil uzun süre kullanımı söz konusu olduğundan tercih edilmektedir. İlerleyen zamanlarda takı kutusu, sabun kutusu veya aksesuar kutusu olarak değerlendirilmektedir.

Özel Günler İçin Sunum Önemlidir

Doğum günü, evlilik yıl dönümü veya kutlama amaçlı hazırlanan kişiye özel ahşap kutu seçenekleri oldukça şık ve gösterişlidir. Kalp şeklinde hazırlanmış ahşap kutular evlilik teklifi için ideal bir tercih olmaktadır. Zarif detayları ile hediyelerin ön plana çıkarılmasını sağlamaktadır. Ahşap kutular üzerine özel yazılar yazdırma imkânı bulunmaktadır. Bu saye de hediyeler kişisel olarak hazırlanmaktadır. Ahşap tonlarının ağırlığı kutulardaki estetik çizgiler ile daha hoş bir görünüme kavuşturmaktadır. Kişisel hediyelerin sunumu için farklı renk seçeneklerine de yer verilmiştir.

Ahşap Kutuların Avantajları 

Hediyelerin sunumu her zaman önemli olsa da saklanması da oldukça önemlidir. Belirli boyutlarda tasarlanmış ahşap kutular fotoğraflar veya özel eşyaların saklanması için hazırlanmıştır. Uzun vadede kullanışlı olan ahşap kutular hediyelerin her zaman göz önünde olmasını sağlamaktadır. Kutuların üzerine yazılmış sözler de ölümsüzleşmektedir. Desenli kutular kadınların daha çok ilgisini çekmektedir. Küçük sürprizler ve sıradan günlerin daha heyecanlı geçmesini sağlayacak hediyeler hazırlanmasını sağlamaktadır. Kutuların kapatılması da hediyelerin daha rahat taşınmasını ve zarar görmemesine katkıda bulunmaktadır. Klasik tarz da lazer detaylarının bulunması yaşlı görünen ahşap kutuların modernize edilmesini sağlamaktadır.

Kişiye Özel Hazırlanan Ahşap Kutular

Farklı eskitme tonlarının kullanıldığı ahşap kutular hazırladığınız hediyelerin kişisel olarak tasarımına öncelik etmektedir. Hediyeyi vereceğiniz kişinin zevkine göre kutu biçimi, rengi ve detayları değişiklik göstermektedir. Tamamen lazer kesim biçiminde hazırlanmış kutular iş tebriklerinde tercih edilen özel modeller arasındadır. Anne, baba, sevgili, kardeş veya eş için hazırlanan ahşap kutulara isim veya tebrik mesajları ile kişisel hale getirilmektedir. Sürgülü veya menteşeli kapakları hediyelerin çeşidine göre tercih edilmelidir.

Ahşap Kutuların Çeşitleri 

Farklı serilerde hazırlanmış ahşap kutular ekonomi, exclusive ve protokol şeklindedir. Sürgülü veya kapaklı ahşap kutular her seride değişik tasarımlar ile karşımıza çıkmaktadır. Kişiselleştirilen bu kutular sayesinde hediyelerin daha etkili hale getirilmesi sağlanmaktadır. Sandık biçimindeki ahşap kutular parfüm sunumu için daha uygun bir tercihtir. Bebek yüzü formunda hazırlanmış kutu ise küçük çorap veya patikler yerleştirilerek kutlama amaçlı verilmektedir. Yüzük, kravat ve kol düğmeleri gibi erkekler için hazırlanan hediyeler genellikle kare formlara sahip daha klasik kutulara yerleştirilmektedir. Sunumun her alanda önemli olması özel günler için de kıymetli hale gelmiştir.

Ahşap Kutu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlk olarak kişiye özel seçtiğiniz hediyenin boyutu ilk kriter olmaktadır. Saat, bileklik, kalem gibi hediyelerin sunumu için dar dikdörtgen biçimindeki kutular seçilmelidir. Kol düğmesi, küpe veya kolye gibi hediyeler için kare desenli ahşap kutular tercih edilmektedir. Bölmeli olarak hazırlanan ahşap kutular ise birkaç hediyeyi bir arada sunmanızı sağlamaktadır. Daha gösterişli sunum tercih edenler için lazer kesimleri sık olarak uygulanmış modellere öncelik verilmektedir. İşlemesi ile göz alıcı hale gelen ahşap kutular hediyelerden bir tık öne geçmektedir. Desen basımı veya yazı yazılması da kutuların albenisini artırmaktadır.

© Tüm Hakları Saklıdır Helen Lazer 2013-2021