[x] KAPAT

Büro Tabelası

Büro Tabelası

Büro tabelası bina girişlerinde, karşılama bankolarının arkalarında, ofis içlerinde kullanılan tabelalardır. Birçok iş yerinde kullanılmaktadır. Ayrıca yapımına özen gösterilen bir iş kolu olarak karşımıza çıkmaktadır. Ofis tabelaları bir iş yerinin hizmet kalitesinin göstergesi olarak görünmekte ve iş yerini temsil eden tüm tasarımları içinde barındırmaktadır. Bundan dolayı tasarımı ve yapımı ile iş yeri sahibi ilgilenmelidir. İş dünyasında başarıyı yakalamak ve rekabet etmek oldukça güçtür. Tabela  bir iş yerini, verdiği hizmetleri en iyi yansıtan  araç olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle tabela seçimi yapılırken sadece hedef kitle değil rakip firmalar da göz önüne alınmalıdır. Tabela bir iş yerinin karşı tarafta bıraktığı ilk izlenim olmaktadır.

Büro Tabelası Çeşitleri Nelerdir?

Büro tabelası çeşitleri  bakımından oldukça zengin içeriğe sahiptir. Ancak iş yerinin isteklerine ve alanına göre farklılık gösterebilmektedir. Büro tabelası ofisin konumunu ortaya çıkarmakta aynı zamanda iş yerine kurumsal bir kimlik kazandırmaktadır. Modernliğin simgesi olarak görünen tabela çeşitleri şu şekilde sunulmaktadır.

- Işıklı tabela

- Işıksız tabela

- Led ışıklı tabela

- Fener tabela

-Dijital baskı tabela

- Çatı tabela

 Bir çok çeşidi bulunan ofis tabelaları kendi içlerinde değişen modellere de sahiptir. Bu modeller firmanın imajına uygun olarak seçilmektedir. Ofis tabelaları modellerine göre fiyat farklılığı göstermektedir. İstenen malzeme ve model fiyatı belirlemektedir. İş yeri sahipleri bu alanda profesyonel olarak hizmet veren yerlere danışarak kendileri için en uygun olan ofis tabelasını yaptırabilirler.


Büro Tabelasının Faydaları Nelerdir?


Ofis tabelası bir ofisin olmazları arasında yer almaktadır. Kurumsallık ve tanıtım için çok önemli bir yere sahiptir. Ofis Tabelası ofisi şık gösterirken aynı zamanda birer reklam aracı olarak görünmektedir. Tabelalar lokasyonunuzun müşteri açısından belirlenmesinde önemli bir yere sahiptir. Müşteriyi içeriye çağıran bir davetiye olarak görülmektedir. Birer tanıtım aracı olarak ofis tabelaları iç mekanlarda karışıklıkları önlemekte yer ve makam belirlemede çok etkili olmaktadır. Ofis tabelaları bir ofisin imajı için gerekli olan iş yerinin kalitesini yansıtan  reklam araçlarıdır. İş sahibinin yaptığı iş konusunda müşteriye en kısa bilgiyi veren ofis tabelaları iyi tasarlanmalıdır.

 

Büro Tabelaları Neye Göre Belirlenmeli?


Ofis tabelasında ilk seçim ve tercih iş yeri sahibine ait olmalıdır. Ofis tabelası işi yapan profesyonel firmalar iş yeri sahibi ile gerekli tasarım ve malzeme konusunda ortak bir karara varmalıdır. Daha sonra işin mali kısmı konuşularak işleme başlanması gerekmektedir. Ofis tabelaları çeşitleri arasından seçim yapılırken  iş yerini en iyi yansıtacak seçim yapılmasına dikkat edilmelidir. İş yerinin hangi alanda çalıştığı, ne ürettiği ya da ne hizmeti verdiği önemlidir. Bunlar dışında firma eğer kurumsal ise bunu ön plana çıkaracak tercihlerde bulunulmalıdır. Bu tercihlerin müşteri ilgisini çekecek ögeler olmasına dikkat edilmelidir. İş yerinin kalitesini yansıtan tabelalar seçilmesi önemlidir. 

© Tüm Hakları Saklıdır Helen Lazer 2013-2021